Dans ile Diyalog

Video Galeri

Hayata Bağlayan Adımlar İle Engel Tanımıyoruz

Ne Yapıyoruz?

Turkcell olarak müziğin ve dansın gücüne inanıyor, imkansızı başarmak için yola çıkanlara bu yolda destek veriyoruz.Profesyonel tango eğitmeni Elif Ömüriş eşliğinde verdiğimiz tango dersleri sayesinde, dans edebilmek ve ritmi yakalayabilmek için önümüzde hiçbir engel olmadığını göstermeyi amaçladık.Eğitmenimiz Elif Ömüriş ile birlikte dünyada bir ilki gerçekleştirip Turkcell Diyalog Müzesin’de rehber olarak çalışan bir işitme engelli ile bir görme engelliden oluşan çiftlerimizin tango öğrenmesine destek olduk.

Teknolojik Destek

İşitme engellilere yönelik İşaret Dilim ve görme engellilere yönelik YGA işbirliğinde geliştirilen Hayal Ortağım uygulamaları ile hayal kurmaya ve engelleri yıkmaya destek veriyoruz.  
Turkcell’in güçlü teknolojik altyapısı ile geliştirdiğimiz uygulamalarımızın içine, görme ve işitme engelli bireylerin ihtiyaçlarına uygun hazırladığımız tango dersleri videolarını ekliyoruz. Amacımız; herkesin müziği hissedebilmesini ve dans etmesini sağlamak.
 
 

EĞİTMENİMİZ

ELİF ÖMÜRİŞ
7 yaşında İzmir’de Halk Dansları ile dansa başlayan Elif, 2006 yılından beri İstanbul’da sadece Arjantin Tango ile dans hayatına devam etmektedir. 
2009 – 2013 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Dans Kulübü, Kocaeli Üniversitesi Dans Kulübü ve Sabancı Üniversitesi Dans Kulübü’ nde Arjantin Tango eğitmenliği yaptı. Türkiye Dans Federasyonu’nun düzenlediği Kulüpler Arası Arjantin Tango Yarışması’nda 2009 yılı kategori birincilik ödülünü alan Elif; hala İstanbul'da dans derslerine devam etmektedir. 
İstanbul, Belgrade ( Sırbistan ), Jordan ( Ürdün ), Milano ( İtalya ), St.Petersburg, Moskova, Londra, Kıbrıs, Ankara, İzmit, İzmir, Adana dahil birçok şehirdeki uluslararası festivallerde ve etkinliklerde gösterileriyle ve atölye çalışmalarıyla yer aldı.
Elif, Buenos Aires’e uzun süreli seyahatler yapıp; dünyaca ünlü ustalar ile çalışarak birikimlerini tazelemektedir. Birlikte çalıştığı eğitmenler arasında, Sabrina & Ruben Veliz, Chicho Frumboli & Juana Sepulveda, Sebastian Arce & Mariana Montes, Julio Balmaceda & Corina De La Rosa, Maria Eugenia Parrilla & Yanick Wyler, Damian Rosenthal & Celine Ruiz, Gaston Torelli & Moira Castellano, Ricky Biggieri & Soledad Laratepia, Bruno Tombari & Mariangles Caamano, Natacha Poberaj, Cecilia Gonzalez, Mario Consiglieri & Anabella Diaz-Hojman, Lucia Mazer, Lucila Segura & Lautaro Cancela, Serkan Gökçesu & Cecilia Garcia bulunmaktadır.
2013 yılında TangoVenus'u, 2018 yılında ise TangoWellness 'ı kurmuştur. Halen kişilere özel ve grup derslerinin yanı sıra, çeşitli kurumlarda tango atölyeleri düzenlemektedir. 
 
 

REHBERLERİMİZ

Harun Sarıkaya
1981 yılında İstanbul’da doğdu. Sultanahmet Meslek Lisesi Makine Bölümü’nü bitirdikten sonra görüşünü kaybetti. 2013 yılından beri Karanlıkta Diyalog’da rehber olarak çalışıyor. 
Abidin Solmaz
1967 yılında Sinop’ta doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İktisat Bölümü’nden mezun. 2011 yılında görüşünü kaybetti. 2013 yılından beri Karanlıkta Diyalog’da rehber olarak çalışıyor. 
Sönmez Naçar
1976 yılında Erzincan’da doğdu. Mesleği olan terziliği, görüşünü kaybedince bırakmak zorunda kaldı. 2013 yılından beri Karanlıkta Diyalog’da rehber olarak çalışıyor. 
 
 

İŞİTME ENGELLİ REHBERLERİMİZ

Ebru Akay
1995 yılında İstanbul’da doğdu. Bilgisayar, muhasebe, resim, tercümanlık gibi birçok dalda eğitim ve sertifika aldı. 2013 yılından beri Karanlıkta Diyalog’da rehber olarak çalışıyor.
Ayşenur Çakır
1996 yılında doğdu. Doğuştan işitme engelli. İ.M.K.B Tuzla Meslek Lisesi, Hazır Giyim Bölümü mezunu. Milli Masa Tenisi Federasyonu oyuncusu. 
Dicle Demirkıran
1994 yılında Diyarbakır’da doğdu. Aksaray İşitme Engelliler Spor Kulübü’nde basketbolcu. Uzun zamandır Karanlıkta Diyalog’da rehberlik yapıyor.
Emel Polat
1997 yılında İstanbul’da doğdu. 1 yaşından beri işitme engelli. İ.M.K.B Tuzla Meslek Lisesi, Aşçılık Bölümü mezunu. Çekmeköy İşitme Engelliler Spor Kulübü’nde voleybolcu. 
 
 

Foto Galeri

tango-1
Tango 2
Tango 3
Tango 4
Tango 5
Tango 6