SIKÇA SORULAN SORULAR

Sergi’de geçirmek için ne kadar zaman ayırmalıyım?

Tüm ziyaretçilerimizden, biletlerinde mevcut olan sergi seans saatinden 15 dakika önce mekânda olmaları rica edilir. Ziyaretçiler bir rehber tarafından karşılanacak ve sergiye girmek üzere hazırlanacaklardır. Deneyiminiz yaklaşık 1 saat sürecektir.

Sergiye elektronik cihazlarla girmem mümkün mü?

Sergi sesten izole edilmiş bir ortam olduğu için ses çıkarabilecek herhangi bir elketronik cihaz, ses çıkarabilecek mücevher vs. eşyaların içeri sokulmasına izin verilmemektedir. Ayrıca kulağa kulaklık takılacağından küpe takılması da tavsiye edilmemektedir.

Bırakmam gereken eşyalarımı sergi boyunca muhafaza edebileceğiniz güvenli bir yer mevcut mu?

Ziyaretçilerimize, hem yukarda belirtilmiş olan ses çıkarabilecek eşyalarını hem de deneyim boyunca taşımak zorunda kalmamaları için cüzdan, gözlük, çanta, çakmak ve tüm diğer kişisel eşyalarını koyabilecekleri kilitli bir dolap ücretsiz olarak tahsis edilecektir.

Çocuklarımı getirebilir miyim?

Bireysel ziyaretlerde 7 – 12 yaş aralığındaki çocuklara bir yetişkinin eşlik etmesi gerekmektedir. Okul grupları için ise 9 yaş ve üzeri çocuklar sergimizi ziyaret edebilirler.

Sergiye tekerlekli iskemleyle girilebiliyor mu?

Sergi'ye tekerlekli iskemleyle katılmak durumunda olan ziyaretçilerimizin, bilet aldıkları esnada satış temsilcimize durumu bildirmeleri halinde, Sergi süresince kendilerine gereken yardım ve destek sağlanacaktır.

Sergi’de elektrikli tekerlekli iskemleler kullanılamamaktadır ama mekanik tekerlekli iskemleleri sergi mekânında mevcuttur.

Peki ya sergi bitmeden çıkmak istersem?

Tüm Sergi deneyiminiz boyunca güvenlik ve rahatınızı sağlamakla sorumlu rehberler size eşlik ediyor olacaklar. Ancak, yine de bitiminden önce Sergi’den ayrılmak isterseniz, kolayca ulaşabileceğiniz birçok çıkış noktası mevcut olacaktır.

Dışarıdan yiyecek içecekle girebiliyor muyuz?

Sergi alanına dışarıdan yiyecek içecekle girilememektedir.

Sergi süresince diğerleriyle konuşabiliyor muyuz?

Ziyaretçilerimizin, 1 saat boyunca konuşmamaları ve birbirinden bağımsız hareket etmemeleri gerekmektedir.