HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Turkcell Diyalog Müzesi, İstanbul Social Enterprise tarafından, Eylül 2016 itibariyle kapılarını ziyaretçilerine açtı. Söz konusu müzede  Karanlıkta Diyalog(Aralık 2013), Sessizlikte Diyalog(Ocak 2016) deneyimleri yer alıyor.

Hedef Gayrettepe’deki Turkcell Diyalog Müzesi’nin aynı zamanda bir sosyal laboratuvara dönüşmesini sağlamak. Mekanın sosyal laboratuar işlevine kavuşması, alanı engelli bireyler için teknolojik ve inovatif araştırmalar yapan, bu araştırmalara destek veren ve destek üreten bir kuluçka merkezine dönüştürecektir. Kapılarını başta üniversite öğrencileri olmak üzere araştırmacılara, akademisyenlere ve dileyen herkese açacak olan bu sosyal laboratuar, engelli bireyler hakkındaki tüm önyargıların kapının önünde bırakılacağı, saygı duymayı telkin eden, sosyal yaratıcılığı destekleyen, farklılıkların besleyici birer zenginliğe dönüştüğü, bireylerin kendi korkularını yenmesine ve kendilerini gerçekleştirmelerine destek veren bir merkez olacaktır.Müzeyi bugüne kadar 200.000'den fazla ziyaretçi deneyimledi ve 40'tan fazla engelliye istihdam sağlandı.

Ziyaretçilerimiz adına uzun vadeli hedeflerimiz;

Kısaca; cesaret etmek, paylaşmak ve ilgi göstermek.

Istanbul Social Enterprise Hakkında;

Istanbul Social Enterprise (ISE) daha katılımcı bir toplumsal düzen arzusuyla “ölçülebilir” sosyal etki yaratma ve bu çerçevede “farklı” ve “inovatif” iş alanları geliştirme hedeflerini iş modelinin merkezine yerleştirmiş olan bir sosyal girişimcilik şirketidir. ISE, hayata geçirmiş olduğu sürdürülebilir iş modelini iş dünyasının gücü ile birleştirerek, toplumsal fayda hedefi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Kuruluşundan bu yana, gençler, çocuklar, öğrenciler, öğretmenler, yaşlılar ve engelliler başta olmak üzere toplumun pek çok kesimine yönelik tasarladığı ve hayata geçirdiği inovatif projeler kapsamında, dinamik ve işine gönülden bağlı ekibi ile birlikte somut başarılara imza atmıştır ve çalışmalarına devam etmektedir.

ISE, sürdürülebilir toplumsal fayda için, iş dünyasının sunduğu fırsatlardan yararlanılmasının, ülkemizde olumlu değişimler yaratabilmek adına büyük bir önem taşıdığını savunuyor. Bu çerçevede kar-odaklı özel sektör yatırımlarının gücünü kullanarak sosyal sorunlara çözüm ararken, kar yaratan ve yarattığı kardan sosyal fayda sağlayan yeni projeler tasarlamaktadır. Buna ek olarak, ISE aynı zamanda, kamunun sağlayacağı finansal destekleri de, sosyal etki yatırımına çevirmeyi hedeflemektedir.

ISE, öncelikli olarak, insanlar ve toplum için dönüşümsel değişime önderlik etme amacıyla kültür, sanat ve bilim alanlarında alt yapıları geliştirmek için çalışmaktadır. Sosyo-ekonomik gelişim için sanatın, kültürün ve bilimin gücüne inanmakta ve bu çerçevede, sanat, kültür ve bilimin Türkiye’nin bireysel ve toplumsal gelişimine etkisini artırmak için yatırım sermayesinden güç almayı hedeflemektedir.

Yepyeni bir kuruluş olmasına karşın şimdiden önemli projeleri hayata geçirmiş; bir yandan da pek çok yeni projeyi tasarlama sürecinde bulunan ISE, sergi tasarım ve uygulama, müze geliştirme projeleri ve operasyonları, deneysel alan, deneyim merkezleri, kurumsal eğitim ortamları tasarlama ve yönetmenin yanı sıra ekonomik ve sosyal etkinin raporlanması konularında da tecrübeye sahiptir.

Web sitemizi aşağıdaki linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

​​istanbul-se.com